top of page

ÇİMENTO SEKTÖRÜ

PROJE VE TAAHÜT HİZMETLERİ

8

CRUSHER
PROJECT

12

PCS
RAW MILL

7

8

PROJECT
PCS
ROTARY KILN
PROJECT
PCS

8

8

COOLER
PROJECT
PCS

8

8

COAL MILL
PROJECT
PCS

4

4

CEMENT MILL

16

PROJECT

19

PCS

ESA firması uzmanlık alanları içerisinde önemli bir sektör, Çimento Sektörüdür. ESA, yıllardır içerisinde Çimento Sektörü konusunda proses bilgisini edinmiş olan , Türkiye'nin önde gelen Çimento Kuruluşları için anahtar teslimi çözümleri sunmuştur.​

 

ESA üstlenmiş olduğu bütün projelerin hardware ve software dizaynlarını, projelendirme, yazılım işlerini, montaj ve servis hizmetlerini tamamen kendi içerisinde oluşturmuş olduğu dinamik ekipleri ile yürütmektedir. Bu sayede müşterilerimiz tarafından bize verilmiş hertürlü sistemi en kaliteli ve en kısa süre içerisinde çözüp müşterilerine teslim etmektedir.

ÇİMENTO SEKTÖRÜ ÇÖZÜMLERİMİZ

  • Hammadde Kırıcı Tesisleri Otomasyonu,

  • Yatay ve Dikey Tip Farin Değirmeni Tesisleri,

  • Döner Fırın ve Soğutma Tesisleri,

  • Yatay ve Dikey Tip Kömür Değirmeni ve Dozajlama Tesisleri,

  • Yatay ve Dikey Çimento Değirmeni Tesisleri,

  • Ezici Tesisi, 

  • Paketleme, Dolum Tesisleri,

  • Enerji İzleme ve Analiz Sistemleri,

         Başarıya ulaşmak için ana faktörlerin akıllıcı birbirine bağlanması;

      Bir yeni fabrika kurarken, sadece başlangıç yatırımlarını düşünemezsiniz. Çoğunlukla, böyle bir edinimin gerçek değeri ancak 20-30 yıl sonra kendisini gösterir. Bu nedenle, uzun vadeli, hedef-odaklı planlama –hatta daha yüksek yatırım maliyetleri olsa bile- önemli tasarruflarla sonuçlanabilir. Sorunsuz işletme ve tesisin azami hizmet sürekliliğine sahip olması başarı için çok önemlidir. Aynı şey modernizasyon projeleri için de geçerlidir: İsteğe uyarlanmış/kişiselleştirilmiş çözümler, kısa vadede bile çok büyük iyileşmeler sağlayacaktır. Ayrıca toplam üretim maliyetinin %40’ı kadar büyük bir bölümünü oluşturabilecek, enerji tüketimi gibi alanlarda iyileştirmeler sağlanmasına yönelik olarak daima fırsatlar vardır. Çevre durumu da, çimento endüstrisinde önemli zorluklar yaratır. Dünya çapında yapılan toplantılarda, yanıcı maddelerden elde edilen enerjiye yönelik spesifik talepte ciddi bir azalma talep edilmektedir. 
      Bu nedenle, çimento endüstrisindeki şirketler, sorunun tamamına yönelen entegre çözümler için bir ortağa ihtiyaç duyarlar.

Bütün yaşam döngüsü boyunca işletme verimliliği üzerine net olarak odaklanmış güvenilir bir sistem tedarikçisi.

Bu verimliliğin sağlanmasında ihtiyaç duyulan hizmeti tedarik edebilecek bir ortak. 

Böylece veri akışı optimizasyonuyla veya hata yönetimiyle uğraşmak yerine, ana işinize odaklanabilirsiniz.

     Yenilikçiler işbaşında– Çimento için ESA
     Gereksinimleriniz ne kadar zor ve birbiriyle çelişik olursa olsun, ESA Endüstriyel Hizmetler sizin her zaman güvenebileceğiniz güçlü bir ortaktır. Yılların deneyim birikiminden destek alarak endüstrinizde hem teknolojik hem ticari bakımdan gerçekten önemli olduğunu anlıyoruz. Her koşulda, endüstriyel hizmet sektöründe faaliyet gösteren bir küresel oyuncunun becerilerine ve elektrik ve elektronik sistemlerinde lider bir imalatçının mühendislik alanındaki uzmanlığına dayanıyoruz. Sunduğumuz endüstriyel Bilişim çözümleri, üretim sürecinizi daha iyi anlamanızı sağlamaktadır. Bu, akılcı ticari kararların verilmesinde sağlam bir temel oluşturur.

       Bütün dünyada. Şimdi ve gelecekte.

VOTORANTIM - SİVAS CEMENT PLANT

2016/2017 - SIVAS - TURKEY

4500 ton/day New Kiln Line Project

Turnkey Electric & Automation Project

PCS7 Cemat V8 Automation System

Field Instrumantation

Electrical Installation Works

Test and Commissioning

Plants:

Crusher , Raw Mill (Vertical), Rotary Kiln, Cooler, Cement Mill 1/2

Partners:

SINTEK, Sinoma, Loeshe, Pillard, IKN Cooler

bottom of page