top of page

SERVİS VE BAKIM HİZMETLERİ

ESA müşterilerine sadece projelendirme esnasında değil, daha sonraki dönemlerde de çözümler sunar.


Firmamızın üstlenmiş olduğu projeler kesin kabulun ardından bir sene boyunca garantimiz kapsamındadır. Bu dönem zarfında tesiste oluşabilecek problemler için müşterimizin bize bildirmesi ile birlikte en kısa zamanda ESA yetkilileri tarafından müdahale edilir ve sorunlar giderilir. ESA tarafından uygulanmış olan projelere garanti süreleri bittikten sonra müşterilerimiz için genel servis ve bakım hizmeti sunar.

ESA ile yapılacak olan yıllık servis ve bakım anlaşmaları ile birlikte, anlaşmanın kapsamına göre tesisiniz hem donanımsal olarak hem de yazılımsal olarak belirli dönemlerde ESA yetkili servis ekipleri tarafından incelenerek, gerekli bakım ve müdahaleler yapılır ve sistemler güvenli bir şekilde müşterilerimize teslim edilir.

Servis anlaşması olmayan müşterilerimize ise istenildiği zaman ekiplerimiz ilk etapta telefon desteği verir, sorun uzaktan çözülemiyecek durumda ise en kısa sürede tesisinize ulaşır ve gerekli müdahaleleri gerçekleştirir. 

Servis ve Bakım hizmetlerimiz temel olarak 4 kısımdan oluşmaktadır.

1- Telefon ve e-mail ile Acil Servis destek hizmeti,
2- Servis ve Bakım anlaşması ile destek hizmeti,
3- Malzeme garantili Servis Bakım anlaşması ile destek hizmeti,
4- Yerinde 7/24 Servis destek hizmeti,

Malzeme Garantili Servis Bakım Hizmeti,

    Malzeme garantili Servis Bakım hizmeti ESA'nın yeni bir uygulamasıdır. 
Tesisinizde kullanılan Otomasyon Sistemi malzemeleri ESA garantisi altına alınır ve herhangi bir arıza durumunda ESA stoklarında sizin için bekletilen malzeme hemen size getirilir ve arızaya müdahale edilir.

   Bu anlaşma sayesinde stoklarınızda malzeme tutmanız gerekmez, onun yerine ESA sizin için malzemelerinizi stoklar ve anında müdahale eder.
       Bu anlaşmayı yapan müşterilerimiz aynı zamanda Standart  Servis ve Bakım anlaşması haklarına sahip olur ve ilgili işlemler aynen uygulanır.

Yerinde 7/24 Servis Destek Hizmeti

  7/24 Yerinde destek hizmeti ile müşterilerimizin sorunlarına uzaktan erişim ile çözüm bulunamaması durumnda, ESA Servis ekiplerinin tesisinize en kısa sürede gelmesidir.
   Müşterilerimiz tarafından tesiste meydana gelmiş sorunun bildirilmesinin ardından, konuya hakim olan ESA Servis ekibi, müşterimizin onayına müteakip en kısa zamanda tesislere ulaşır ve sisteme gerekli müdahaleyi yapar.

Servis ve Bakım anlaşması ile Destek Hizmeti,

    Servis Bakım anlaşmalı müşterilerimiz hizmet alımında öncelikli müşterilerimizdir. Yıllık Servis ve Bakım anlaşması yapmış olan müşterilerimize, ESA tarafından bir Servis ve Bakım iş çizelgesi hazırlanır. Sizinle birlikte oluşturulacak olan bu çizelgeye göre ESA Servis ekipleri tesisinize gelir, yazılımsal ve donanımsal arızalarınız tespit eder ve gerekli düzenlemeleri yapar.

    Donanımsal olarak sorunlu noktalar ile ilgili olarak size gerekli bilgiler verilir yedek malzeme temin süresi ve fiyatı bildirilir. Sizinde uygun görmeniz durumunda gerekli ekipmanlar tesisinize en kısa sürede getirilir ve tesisiniz çalışır vaziyette devreye alınır.

Telefon ve Uzaktan Erişim ile Destek Hizmeti

    Müşteri tarafından bize ulaşılmasının hemen ardından, konu ile ilgili olarak bilgiler müşteriden alınır ve yetkili kişiye hemen ulaşılması sağlanır. İlk etapta müşteri yetkilisi telefonda yönlendirilir ve sorununuza çözüm bulunmaya çalışılır.

     Telefon ile anında çözüm bulunamayan konularda ESA ekipleri hemen gerekli araştırmaları yapar ve size hem e-mail hem de telefon yoluyla ulaşır tesiste uzaktan erişim imkanı var ise internetten bağlanrak sorunun çözülmesini sağlar.

bottom of page